В США видали ордер на арешт літака Boeing 737, що належить російському "Лукойлу" повідомляє Forbes. За даними американського Мін'юсту, лайнер здійснював польоти з порушенням санкційних обмежень.

Судно з бортовим номером VP-CLR оцінюють у $45 млн. За інформацією Мін'юсту, літак «робив польоти в та з Росії порушуючи санкції Міністерства торгівлі США проти Росії». На територію США літак востаннє заходив у березні 2019 року, коли він перевозив керівників компанії «Лукойл», включаючи невстановленого «російського олігарха», пише Bloomberg.

Наприкінці травня «Лукойл» залишив його засновник Вагіт Алекперов, який раніше потрапив під санкції Великобританії через військове вторгнення Росії в Україну. Алекперов обіймав посаду президента і був членом ради директорів компанії. Замість нього на посаду затвердили Вадима Воробйова, який з 2020 року був першим виконавчим віце-президентом «Лукойлу».

27 червня з посади віце-президента «Лукойлу» пішов мільярдер Леонід Федун. У компанії повідомили, що Федун йде з посади «у зв'язку з досягненням пенсійного віку та сімейними обставинами».

На початку липня Мінтранс повідомив, що за кордоном на той момент застрягло 77 літаків російських авіакомпаній. Частину літаків було затримано за рішенням лізингодавців, а деякі машини не встигли повернутися до Росії через різке закриття європейського повітряного простору, зазначили у відомстві.