У серпні світові реєстрації електромобілів, що заряджаються від мережі, зросли на 60% порівняно з серпнем 2021 року та досягли 847 тис. од., повідомляє Clean Technica.

Частка електрокарів становила 15% загальних продажів авто у світі, а на чисті акумуляторні автівки (BEV) припадало 11% частки ринку. 

У серпні продажі BEV збільшились на 66% порівняно з аналогічним періодом минулого року, тоді як продажі плагін-гібридів (PHEV) зросли на 47%. Майже весь приріст в сегменті PHEV припадає на Китай. Якщо не враховувати реєстрації в Піднебесній, то продажі PHEV знизилися на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. 

В Китаї PHEV еволюціонували і зараз оснащені великими акумуляторами ємністю 30–40 кВт-год, тож вони працюють більше як електромобілі з подовженим пробігом (за рахунок використання пального).

Світові реєстрації гібридів, які не під’єднуються до мережі (HEV), зросли на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За підсумками січня-серпня на електромобілі припадає 13% продажів автівок (з них на BEV - 9,2%). 

Світовим лідером продажів в секторі електрокарів в серпні була Tesla Model Y (64,8 тис. реєстрацій). За нею йдуть дві моделі китайського виробника BYD з 42,5 тис. та 35,7 тис. реєстрацій відповідно. Компактний та дешевий електрокар Wuling посів четверте місце з 33,9 тис. реєстрацій, а на п’яте вийшла Tesla Model 3 (31,5 тис. реєстрацій).

За підсумками січня-черпня Tesla тримає за собою перше та третє місця, тоді як BYD має в першій десятці аж шість своїх моделей. Китайський виробник залишається світовим лідером за загальною кількістю проданих в 2022 році електрокарів.