Працівники «Укргазвидобування» зливали газовий конденсат і незаконно перепродавали його, загалом заволодівши 2 тис. л сировини. Про це повідомляє пресслужба Полтавської обласної прокуратури.  

Згідно з даними слідства, майстер та два працівника однієї з установок комплексної підготовки нафти філії управління з переробки газу та газового конденсату АТ «Укргазвидобування» здійснювали механічне втручання у технологічну лінію та зливали газовий конденсат із сепаратора у заздалегідь підготовлені ємності.

Як кажуть в прокуратурі, каністри та пластикові пляшки з конденсатом вони ховали у металевий контейнер, а в подальшому вивозили з метою продажу.       

За попередніми підрахунками, у такий спосіб протягом березня-квітня 2024 року працівники підприємства заволоділи майже 2 тис. літрів газоконденсату «Укргазвидобування». Сума збитків, спричинених підприємству, наразі встановлюється.

«Під час обшуків за місцями проживання осіб правоохоронці вилучили каністри, пластикові пляшки з газовим конденсатом, транспортні засоби, мобільні телефони та інші речові докази», — зазначається у повідомленні.  

Працівникам «Укргазвидобування» повідомлено про підозру у привласненні чужого майна за попередньою змовою групою осіб, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України). За клопотаннями слідчого та прокурора усім підозрюваним обрано запобіжні заходи – тримання під вартою з альтернативою внесення застав. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. 

Нагадаємо, у березні повідомлялося, що військових районного ТЦК у Харківській області підозрюють у крадіжці з нафтопроводу газоконденсату «Укргазвидобування» на 400 тис. грн. 

Окрім того, посадові особи «Укрбургазу» в Харківській області протягом 2023-2024 рр. розкрадали дизельне паливо.