19 серпня, 2022, 10:30

За словами двох делегатів ОПЕК+, дотримання квот між учасниками угоди про обмеження видобутку підскочило з 320% у червні до 546% у липні, повідомляє Argus. Це означає, що група ОПЕК+ не здатна збільшувати видобуток нафти, хоча регулярно збільшує квоти.

Рівень дотримання обмежень країнами ОПЕК піднявся з 236% у червні до 398% за підсумками минулого місяця. Виконання квот країнами, що не входять до ОПЕК, у липні досягло 797% (проти 464% у червні). За словами одного з делегатів, країни-члени ОПЕК+ у липні не виконували свої квоти сумарно на 2,89 млн бар./добу.

Країни-виробники ОПЕК+ домовилися збільшити видобуток на 648 тис. барелів на добу в липні та на таку само цифру в серпні. Після цього група ОПЕК+ мала повнісю компенсувати скорочення приблизно на 9,7 млн ​​барелів на добу, яке було запроваджено у травні 2020 року у відповідь на пандемію Covid-19. Група експортерів також погодилася збільшити обсяги видобутку на 100 тис. барелів на добу у вересні.

Однак це збільшення, ймовірно, залишиться номінальним, оскільки більшість країн не можуть збільшити обсяги виробництва через недостатнє фінансування, проблеми з інфраструктурою тощо. Новий генеральний секретар ОПЕК Хайтам аль-Гайс на цьому тижні наголосив, що це викликає занепокоєння.