Державна служба нагадала учасникам ринку пального, як діяти у разі зміни роздрібних цін на 5 та більше відсотків, про це йдеться в офіційному повідомленні

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» обов’язковому декларуванню підлягають зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків» - повідомили в службі.

При цьому, у службі закликали дотримуватися вимог чинного законодавства під час ціноутворення.

«У зв’язку з коливаннями на валютному ринку, задля уникнення критичної ситуації на роздрібному ринку пального, надмірного тиску на бізнес та мінімізації негативних наслідків, зокрема, створення штучного дефіциту пального або припинення господарської діяльності, Держпродспоживслужба закликає представників бізнесу дотримуватися вимог чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні цін на пальне» - публікують застереження.

При цьому, в службі нагадали, що підвищення цін без процедури декларування, або не вчасне поданні відповідних декларацій тягне за собою адміністративно-господарські санкції та штрафи.

Декларування зміни здійснюється в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт. Реєстрація відбувається – автоматично.

Нагадаємо, з метою стабілізації цін на паливо та стримування неконтрольованих інфляційних процесів з 12 травня 2021 року Урядом прийнято рішення про запровадження державного регулювання цін шляхом процедури декларування цін на бензини А-92, А-95 та дизельне пальне.

Також ми повідомляли, що за п'ять місяців 2022 року вартість бензину та дизельного пального зросла майже вдвічі.

 

Джерело: Держпродспоживслужба