Турецькі безпілотники завдали ударів по ключових нафтових об’єктах, якими керують курдські Сирійські демократичні сили (SDF) на північному сході Сирії, що викликало рішуче засудження з боку Сполучених Штатів, повідомили джерела Reuters. 

В SDF заявили, що десятки людей, у тому числі 11 їхніх солдатів, були вбиті під час атак. Цей удар став першим випадком, коли Туреччина систематично обстрілювала нафтові родовища в регіоні, контрольованому Сирійськими демократичними силами.

У минулі вихідні військові літаки Туреччини почали завдавати повітряних ударів по базах курдських Загонів народної оборони (YPG) на півночі Сирії, що викликало удари у відповідь уздовж сирійського кордону.

Сирійські демократичні сили, союзники США у боротьбі з Ісламською державою, заявили, що Туреччина завдала глибших ударів по території Сирії, ніж під час своїх попередніх військових операцій. У заяві йдеться, що в результаті ударів загинуло 15 мирних жителів і 25 сирійських солдатів.

Президент Туреччини Таїп Ердоган пообіцяв розширити операцію та заявив, що Анкара почне наземне вторгнення у зручний для неї час.

«Противник прагне завдати великих ударів нашим силам оборони, особливо нашим командирам і командним центрам... Таким чином він готує ґрунт для наземного наступу», – йдеться в заяві SDF.

З 2016 року Анкара вже здійснила три наземні вторгнення в Сирію, спрямовані проти курдських Загонів народної оборони.

Туреччина розпочала повітряну операцію у відповідь на смертоносний вибух у Стамбулі 13 листопада, у якому вона звинуватила YPG, що контролюються Сирійськими демократичними силами. Анкара розглядає YPG як продовження забороненої в Туреччині Робітничої партії Курдистану (PKK).

Наразі ніхто не взяв на себе відповідальності за вибух в Стамбулі, а PKK і YPG свою причетність до нього заперечують.

За даними трьох джерел, у сирійських містах Камішли та Хасака турецькі безпілотники завдали ударів по нафтовим установкам у середу пізно ввечері, а також по багатому нафтою району Румейлан, поблизу якого розташовані війська США. Туреччина також посилила удари безпілотників в містах, які спрямовані проти високопоставлених військових чиновників YPG, повідомили джерела.

У Пентагоні заявили, що турецькі авіаудари загрожували безпеці американського військового персоналу, а ескалація ситуації поставила під загрозу багаторічний прогрес у боротьбі проти бойовиків Ісламської держави в цьому регіоні. Сполучені Штати мають приблизно 900 солдатів у Сирії, які в основному працюють із SDF на північному сході країни.

Туреччина, США та ЄС вважають PKK терористичною організацією. Водночас США підтримують Сирійські демократичні сили протягом багатьох років, що стало головним джерелом напруги у відносинах з її союзником по НАТО Туреччиною.