Туапсинський НПЗ «Роснєфті» 1 липня відновив переробку нафти після півторамісячного простою. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела у галузі. 

За даними джерел, за перші три дні липня НПЗ переробив майже 90 тис. тонн нафти. Переробку нафти на Туапсинському НПЗ було зупинено після пожежі, що виникла на території заводу вранці 17 травня в результаті атаки безпілотників. 

Джерела Reuters раніше повідомляли, що первинна установка АВТ-12 не зазнала ушкоджень і може відновити роботу, проте завод продовжував стояти через низьку маржинальність випуску нафтопродуктів. 

Туапсинський НПЗ має єдину установкою первинної переробки нафти АВТ-12 потужністю 12 мільйонів тонн на рік і є експортно орієнтованим підприємством. Завод випускає нафту, мазут, вакуумний газойль і дизпаливо із вмістом сірки 0,7%, водночас не виробляє бензинів і низькосірчистого дизпального для внутрішнього ринку. 

За січень-грудень 2023 року Туапсинський НПЗ переробив 9,3 млн тонн сирої нафти, виробив 3,3 млн тонн дизпального і 3,1 млн тонн мазуту.