Троє керівників нафтотрейдера Coral Energy викупили компанію, придбавши частку її засновника Тахіра Гараєва. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням, і відповідні документи, з якими ознайомилося агентство.
Троє менеджерів Coral — генеральний директор Талат Сафаров, фінансовий директор Ахмед Керімов і Анар Мадатлі — на початку цього року завершили купівлю 40-відсоткової частки Тахіра Гараєва. Раніше вони вже володіли 60% акцій Coral. Тепер компанія повністю належить трьом її керівникам.
Остаточний платіж буде здійснено пізніше цього року, але, як свідчать корпоративні документи, з якими ознайомилося агентство Reuters, пакети акцій вже передані.
Coral Energy була заснована Тахіром Гараєвим у 2010 році. Компанія має офіси в Дубаї, Сінгапурі та збирається відкрити представництво у Швейцарії.
Сафаров приєднався до Coral у 2015 році, а Керімов — у 2017 році.
У 2021-2022 роках Coral Energy стала одним з найбільших покупців російської нафти та нафтопродуктів, придбаваючи її у тому числі у державного гіганта «Роснефть». На російську нафту припадало близько чверті обсягів торгівлі Coral.
У заяві нового керівництва йдеться, що вони призупинили торгівлю з Росією у 2023 році і не мали жодної активності з російськими партнерами у 2023 та 2024 роках.
«Ми не плануємо повертатися до російської нафти... наш пріоритет — диверсифікація. Сьогодні ми торгуємо неросійським мазутом, газойлем, бензином, нафтою, сирою нафтою та нафтопродуктами. Наша частка сирої нафти відносно низька — менше 10%», — сказав Керімов у телефонній розмові з Reuters.
Після виходу з російського ринку компанії довелося значно скоротити штат і закрити свій московський офіс. Однак деякі колишні співробітники продовжували використовувати назву Coral у своїх нових ділових відносинах.
«Знадобився певний час, щоб відокремити наше ім'я від колишніх співробітників, які неофіційно використовували назву Coral і контактували з нашою клієнтською базою в Азії. Однак зараз ми успішно усунули ці проблеми. Ми впевнені, що ніхто більше не використовує назву Coral і не контактує з нашими клієнтами без дозволу», — сказав Керімов.
Як повідомляв раніше НафтоРинок, Coral Energy, попри війну в Україні, активно торгував російським пальним у 2022-2023 рр. А перед війною менеджери українського офісу Coral Energy - «Альпен Трейд», представляючи інтереси трейдера BlackStone Trading Limited (Сінгапур), намагались пред'явити права на 134 тис. т дизпального Медведчука, що знаходилось в трубопроводі, який було передано в управління «Укртранснафти».