11 грудня, 2023, 17:35

ТОВ з іноземними інвестиціями «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» скасувало через суд 1 млн грн штрафу. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України. 

Працівниками Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків проведено перевірку ТОВ з іноземними інвестиціями «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» (власники – Андрій Ставніцер, Олексій Федоричев, ПАТ «НОБІЛІС», Єгор Гребенніков, Олег Кутателадзе, «ФЕДКОМІНВЕСТ МОНАКО САМ», Віталій Кутателадзе; директор – Андрій Ставніцер). У ході перевірки зафіксовано наступні порушення: не зареєстровано акцизний склад за місцем розвантаження (Одеська обл.); не надано до проведення перевірки в повному обсязі копій документів, які витребування запитами та не забезпечено доступу до їх оригіналів). На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР, якими до Товариства застосовано 1 млн грн штрафних санкцій. 

Не погодившись із зазначеним, ТОВ з іноземними інвестиціями «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» звернулось до суду з позовом про визнання протиправними та скасування вказаних податкових рішень через невідповідність дійсності. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31.08.2023 «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» відмовлено у задоволенні позовних вимог. Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив вказане рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги. 

Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що весь обсяг дизельного палива, який щоденно надходив до позивача, в день його надходження розподілявся в конкретні транспортні засоби та техніку ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» шляхом його заправлення у паливні баки цих транспортних засобів та техніки, тому резервуари зберігання відсутні. Також є помилковими посилання суду першої інстанції на ненадання позивачем такого виду документу, як акт зливу, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, постачання позивачу палива здійснювалось автомобільним транспортом та приймалось позивачем на підставі видаткових та товарно-транспортних накладних, що цілком відповідає вимогам пункту відповідної Інструкції. 

Відтак, постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 08.11.2023 апеляційну скаргу ТОВ з іноземними інвестиціями «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» задоволено; рішення суду першої інстанції скасовано; прийнято нову постанову, якою визнано протиправними та скасовано спірні ППР. Крім того, за рахунок Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків стягнуто судові витрати в сумі 37,5 тис. грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.