21 березня, 2023, 16:05

Крупні трейдери Trafigura і Vitol на тлі санкцій продають обмежені обсяги російської нафти або нафтопродуктів, але розглядають можливість відновлення торгівлі, заявили їхні керівники.

«Ми беремо обмежені обсяги нафтопродуктів в межах санкцій... але наша позиція переглядається», – заявив генеральний директор Trafigura Джеремі Вейр на саміті FT Global Commodities Summit у Лозанні, Швейцарія, передає Reuters.

Генеральний директор Vitol Рассел Харді  своєю чергою сказав, що наразі компанія продає менше 100 тис. барелів на добу російської продукції, але зазначив, що обсяги можуть зрости. Торік Vitol продавав в середньому 7,4 мільйона барелів палива на добу.

Як відомо, обидві швейцарські компанії були одними з найбільших постачальників російської сирої нафти та нафтопродуктів до вторгнення військ Москви в Україну в лютому минулого року.

В середині 2022 року обидві фірми різко згорнули торгівлю російською нафтою, а пізніше продали свої частки у видобувному проєкті «Восток» у Сибіру.

Сполучені Штати закликають трейдерів торгувати російською нафтою, дотримуючись при цьому режиму санкцій. Нагадаємо, 5 грудня набуло чинності ембарго ЄС на російську нафту, а також було встановлено ліміт цін на неї на рівні $60 за бар. 

Джерела Reuters повідомили, що міністерство фінансів США нещодавно провело переговори з Trafigura.

Співголова Trafigura з торгівлі нафтою Бен Лакок зазначив, що зараз російську продукцію перевозять застарілі танкери, якими керують нові, недосвідчені власники.