2 червня, 2023, 17:59

ТОВ «СГ ТОРГ» (власник – Дмитро Бузаджи; директор – Володимир Глуган) у грудні 2022 року звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування акту, зобов’язання вчинити певні дії. Про це йдеться в Реєстрі судових рішень України.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ТОВ «СГ ТОРГ» в листопаді 2020 року звернулось до ГУ ДПС в Одеській області з заявою на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за місцем розташування власних АЗС/АГЗП (вул. Тираспольське шосе, 16, м. Одеса). При винесенні рішення про видачу ліцензії органом ліцензування здійснювалась перевірка поданих документів, внаслідок якої було видано відповідну ліцензію. Проте в подальшому контролюючим органом прийнято розпорядження про анулювання виданої ТОВ «СГ ТОРГ» ліцензії на право роздрібної торгівлі паливом.

Зважаючи на те, що спірне розпорядження не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, суд дійшов висновку про його протиправність. Як наслідок, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.03.2023 визнано протиправним та скасовано розпорядження в частині анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним; зобов’язано ГУ ДПС в Одеській області видалити з Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним інформацію щодо анулювання вказаної ліцензії. Крім того, з ДПС за рахунок бюджетних асигнувань стягнуто  судовий збір у розмірі 2,5 тис. грн. 

Відмітимо, що не погоджуючись з зазначеним рішенням суду першої інстанції, ГУ ДПС в Одеській області у квітні 2023 року подало апеляційну скаргу, яка перебуває на розгляді.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.