31 травня, 2023, 17:50

ТОВ «ЕДВІН» (власники – Ігор Ізондт та Олена Ізондт; директор – Ігор Ізондт) у січні 2023 року звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування розпорядження в частині анулювання Товариству ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та зобов’язання контролюючого органу видалити з Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо анулювання вказаних ліцензій.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариству у грудні 2022 року надійшов витяг із розпорядження, в якому зазначено про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним. Вказана підстава анулювання ліцензій «у зв’язку з встановленням факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензій». ТОВ «ЕДВІН» вважає розпорядження ГУ ДПС в Одеській області протиправним та таким що підлягає скасуванню, у зв’язку із чим звернувся до суду з вказаним позовом.

Суд дійшов висновку, що посилання відповідача в розпорядженні на подання позивачем недостовірних даних в обґрунтування прийняття рішення про анулювання ліцензій, за відсутності конкретних даних щодо документів, які містять недостовірні відомості та в чому саме полягає недостовірність відомостей, свідчить про протиправність такого рішення.

Відтак, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.03.2023 визнано протиправним та скасовано розпорядження ДПС в частині анулювання ТОВ «ЕДВІН» ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним; зобов’язано ДПС видалити з відповідного державного реєстру інформацію щодо анулювання вказаних ліцензій. Крім того, з ГУ ДПС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань стягнуто судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2,7 тис. грн. 

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.