21 листопада, 2022, 17:50

Фахівцями ГУ ДПС у Запорізькій області проведено перевірку АЗС (вул. О. Говорухи, 61, м. Запоріжжя, працює під брендом Prime), що належить ТОВ «БРЕНТ+» (власник та директор – Віта Богдан). Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.

Перевіркою встановлено несвоєчасну реєстрацію в реєстрі рівня пального у резервуарі по акцизному складу, по 1-му ПРК з двома пістолетами, відсутність позитивного результату повірки або оцінки відповідності рівнеміра-лічильника на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу в кількості 1 одиниці та неподання довідки та невнесення до реєстру рівня пального у резервуарі, несвоєчасне надання довідки про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального на акцизному складі. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР про застосування до Товариства штрафних санкцій у загальному розмірі 47 тис. грн.

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «БРЕНТ+» у липні 2021 року звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ ДПС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування вказаних ППР.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що оскаржувані податкові рішення є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки позивач не погодився з виявленими відповідачем під час проведення перевірки порушеннями, пояснюючи це тим, що деякі довідки про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального були подані на наступний робочий день через перебої в електропостачанні. Щодо зареєстрованого обладнання на акцизному складі, позивач вказав, що у контролюючого органу є вся інформація в електронному вигляді згідно довідок про розпорядника акцизного складу, в яких вказана інформація щодо розташованого обладнання на акцизному складі.

Суд дійшов висновку, що спірні ППР є правомірними та не підлягають скасуванню. Так, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2021 позов ТОВ «БРЕНТ+» залишено без задоволення.

Не погодившись з вказаним рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 03.10.2022 апеляційну скаргу ТОВ «БРЕНТ+» залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.