12 вересня, 2022, 17:19

На адресу ТОВ «АНВІТРЕЙД» (власник – Петро Белз; директор – Руслан Попович) 09.01.2020 від ДПС України надійшов запит про подання документів з трансферного ціноутворення про контрольовані операції, йдеться в Реєстрі судових рішень України. В результаті проведеного аналізу ДПС було встановлено невідповідність імпортних цін платника податку ринковим. У зв’язку з встановленням вказаних обставин було видано наказ про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АНВІТРЕЙД» з питань дотримання принципу «витягнутої руки» під час здійснення контрольованих операцій з контрагентами-нерезидентами «Wexler Global LP» (Сполучнене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) та «Wexler Global Trading Sp.zo.o» (Республіка Польща) за звітній період з 01.01.2017 по 31.12.2018.

Вважаючи вказаний наказ незаконним, ТОВ «АНВІТРЕЙД» у червні 2022 року звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування рішення. В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що законодавцем чітко визначено виключний перелік підстав для проведення позапланової перевірки, але всупереч зазначеній нормі, в оскаржуваному наказі не зазначено, яка з вказаних обставин настала в даному випадку. Зі змісту наказу неможливо встановити фактичну підставу проведення перевірки, відсутнє значення фактів порушення позивачем діючого законодавства.

Суд дійшов висновку, що контролюючим органом було виконано та належним чином доведено правомірність та обґрунтованість оскаржуваного наказу, а тому правові підстави для задоволення позову відсутні. Як наслідок, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.05.2022 ТОВ «АНВІТРЕЙД» відмовлено у задоволенні позову.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38(044) 425-55-56.