17 березня, 2023, 12:50

TotalEnergies погодилася продати канадському оператору Couche-Tard свої мережі АЗС в Німеччині та Нідерландах і створити спільне підприємство для управління заправками у Бельгії та Люксембурзі в рамках угоди на €3,1 млрд, передає Platts з посиланням на заяви компаній.

Згідно повідомленням, TotalEnergies продасть Couche-Tard 100% своїх заправних мереж у Німеччині та Нідерландах, які загалом нараховують 1590 АЗС. Окрім того, TotalEnergies і Couche-Tard створять спільне підприємство з частками 40:60, щоб керувати 619 станціями в Бельгії та Люксембурзі.

TotalEnergies заявила, що ця угода є частиною досягнення цілі щодо скорочення продажів нафтопродуктів на 30% до 2030 року, щоб продажі палива та обсяги переробки не перевищували обсяги видобутку нафти.

TotalEnergies також повідомила, що 2209 АЗС у чотирьох країнах працюватимуть під брендом TotalEnergies до тих пір, поки компанія постачатиме пальне на ці заправки зі своїх нафтопереробних заводів в Антверпені (Бельгія) та Леуна (Німеччина). Угода передбачає поставки щонайменше протягом п’яти наступних років.

TotalEnergies є лідером на ринку пального Бельгії та Люксембургу, а партнерство з Couche-Tard прискорить трансформацію цих активів шляхом збільшення продажів супутніх товарів, йдеться в повідомленні.

«TotalEnergies шукає способи збільшення доходів, не пов’язаних з паливом, у своєму роздрібному бізнесі. АЗС стають центрами обслуговування з магазинами, автомийками, громадським харчуванням та іншими зручностями, а не просто пунктами продажу палива», – йдеться в заяві компанії.

Couche-Tard – канадський оператор мінімаркетів та АЗС. Компанія має приблизно 14,3 тис. крамниць та заправок в Канаді, США, Мексиці, Ірландії, Норвегії, Швеції, Данії, Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Росії, Японії, Китаї та Індонезії. Мінімаркети в основному працюють під брендом Couche-Tard, а АЗС – під вивіскою Circle K.