TotalEnergies з авіакомпанією Air France-KLM 10-річний контракт на поставки понад 800 тис. т екологічного авіаційного пального (або SAF, Sustainable Aviation Fuel), повідомляється на сайті французької енергетичної компанії.

SAF буде вироблятися на біопереробних заводах TotalEnergies і використовуватиметься авіакомпаніями Air France-KLM Group головним чином для рейсів з Франції та Нідерландів. Поставки пального мають початися з 2023 року.

SAF здебільшого виготовляється з біовідходів, зокрема з жирів та олій. За інформацією TotalEnergies, екологічне пальне скорочує викиди CO2 у середньому на 80% у порівнянні зі звичайним авіакеросином. 

Протягом останніх двох років TotalEnergies вже постачає SAF для деяких комерційних рейсів Air France-KLM Group.

Усе більше авіакомпаній починають використовувати екологічне авіапальне. Як повідомляв НР, на початку грудня Ryanair підписала угоду про постачання екологічного авіапального з Shell.

Окрім того, наприкінці жовтня Air France-KLM також підписала угоду з фінським нафтопереробником Neste на поставку понад 1 млн SAF протягом восьми років, починаючи з 2023 року.

За даними S&P Global Platts, 2 грудня ціни на SAF у Північно-Західній Європі становили $2166/т, тоді як на звичайне реактивне пальне - $983/т на умовах FOB Амстердам-Роттердам-Антверпен.


 

Схожі новини