8 вересня, 2022, 11:40

Торгівля на Далекому Сході Росії сортом нафти "Сокол" відновилася у вересні після майже 4-місячної перерви, обумовленої різким скороченням видобутку, повідомляє Platts.  

Вересневий вантаж цього сорту планується відправити до Індії. За словами трейдерів,  державна компанія Bharat Petroleum Corp. Ltd., або BPCL, відремонтувала судно для перевезення 700 тис. барелів нафти “Сокол” для свого НПЗ в Мумбаї. Джерела кажуть, що BPCL зафрахтувала судно «Юрій Сенкевич», яке належить найбільшій російській судноплавній компанії «Совкомфлот».

Ціна цієї партії невідома, але, згідно з чутками, росіяни запропонували хорошу знижку. Сінгапурський трейдер встановив вартість сирої нафти Sokol з поставкою в Північну Азію в листопаді на рівні приблизно мінус $5/бар. до котирування Platts Dubai. 

Поставки далекосхідної російської сирої нафти до Індії стали звичайним явищем на ринку. Зараз Індія також є основним покупцем російської нафти Urals.

За даними джерел Platts, видобуток нафти Sokol різко скоротився після того як російська “дочка” ExxonMobil наприкінці квітня оголосила форс-мажор та покинула проєкт “Сахалін-1”. Видобуток там впав з 220 тис. барелів на добу до 10 тис. барелів на добу.

Починаючи з травня, було помічено лише одну партію нафти Sokol, що покинула термінал Де-Кастрі на острові Сахалін. Так, 4 травня було відправлено вантаж до Даляня, Китай.