30 червня, 2022, 11:10

У травні 2022 року кількість реєстрацій електромобілів, що заряджаються від мережі, у світі зросла на 55% порівняно з травнем 2021 року, повідомляє Clean Technica. 

З послабленням карантину в Китаї світові продажі електрокарів відновили темпи зростання, досягнувши 699 тис. реєстрацій минулого місяця. Це становить 12% від загальної кількості проданих авто, з яких 8,6% припадає на чисті акумуляторні машини (BEV). Реалізація BEV у світі зростала на 65% у порівнянні з травнем 2021 року, тоді як реєстрації гібридів (PHEV) збільшились на 37%. 

За підсумками січня-травня частка електромобілів, що заряджаються від мережі, залишалася стабільною на рівні 11% (з них 8,1% припадає на BEV). 

На першому місці серед виробників електрокарів - китайська компанія BYD, яка за п’ять місяців 2022 року продала 506,9 тис. авто на електротязі. До топ-20 популярних електромобілів травня входить одразу п’ять моделей цієї марки. 

Друге місце утримує американська Tesla Motor з 406,9 тис. реєстрацій. Її Tesla Model Y та Tesla Model 3 стабільно входять в число бестселерів в сегменті електрокарів.

До першої п’ятірки автовиробників за підсумками січня-травня також входять SAIC, VW Group, Hyundai-Kia.

Найпопулярнішим електромобілем травня у світі за обсягами продажів став китайський недорогий компактний Wuling Mini EV (понад 34 тис. реєстрацій за місяць). За ним слідують BYD Song та Tesla Model Y. Колись керівник Tesla Ілон Маск заявляв, що Model Y має стати найпопулярнішим електрокаром світу. Очевидно, він недооцінив китайських виробників.