Корпорація TC Energy Corp через два тижні після аварії представила регуляторним органам США план запуску трубопроводу Keystone, повідомляє Reuters з посиланням на своє джерело, знайоме з цим питанням.

Трубопровід потужністю 622 тис. барелів на добу було зупинено після того, як 7 грудня в сільській місцевості Канзасу стався великий розлив нафти. По цій трубі важка нафта з Канади поставляється на Мексиканське узбережжя США. Трубопровід частково відновив роботу минулого тижня на ділянці, на яку аварія не вплинула. По цій лінії нафта постачається на НПЗ на Середньому Заході США.

Незважаючи на те, що на очищення місця витоку можуть знадобитися місяці, поставки можна буде відновити, коли трубопровід відремонтують, а план відновлення роботи затвердить Управління з безпеки трубопроводів і небезпечних матеріалів США.

З труби витік розбавлений бітум - важка нафта, яка має тенденцію тонути у воді, що ускладнює її збір. До очищення залучено понад 400 людей, включаючи працівників компанії TC, а також державних служб.