Майже 5 млн барелів російської нафти марки Sokol мали надійти на індійські нафтопереробні заводи за останні чотири тижні, однак вони не досягли пунктів призначення: танкери простоюють на воді, в одному випадку – понад місяць, повідомило агентство Bloomberg.

Достовірно не відомо, що саме затримує судна. Однією з причин можуть бути санкції США щодо танкерів, які перевозять російську нафту в порушення обмеження цін.

Одним із суден, яке застрягло в дорозі є NS Century. Воно внесене до санкційного списку США. Танкер перевозив сиру нафту Sokol в індійський порт Вадінар, однак за два дні після внесення до санкційного списка, 16 листопада, зупинився на південь від Шрі-Ланки, де й перебуває досі. 

Минулого тижня до нього приєдналися два інших танкери російського «Совкомфлота». Обидва також прямують до Вадінара з нафтою Sokol, згідно з даними відстеження суден. За інформацією Bloomberg, танкер NS Century перебуває біля берегів Шрі-Ланки з 18 листопада, а судна NS Commander і Sakhalin Island – з 16 і 18 грудня. Усі три танкери прямували у Вадінар. 

Танкери Krymsk і Nellis, що прямували в найбільший порт Індії Парадіп, перебувають зовсім поруч з 4 і 20 грудня відповідно. Незабаром до них може приєднатися Liteyny Prospect, який наразі перебуває за 560 миль від Парадипа.

Кожен з п'яти застряглих танкерів перевозить приблизно 700 тис. барелів нафти Sokol, видобутої з родовищ біля східного узбережжя острова Сахалін на Далекому Сході Росії. Судно Nellis вміщує вдвічі більше, ніж інші. Усі танкери належать російській держкомпанії «Совкомфлот». 

Ще один танкер, що належить «Совкомфлоту», завантажився 19 грудня і прямує до Вадінара, куди має прибути 1 січня.

Починаючи з жовтня США почали поетапно вводити санкції щодо операторів суден, які порушують обмеження G7 щодо ціни на нафту, видобуту в РФ. 

Нагадаємо, 20 грудня мінфін США запровадив нові санкції щодо компаній з ОАЕ та Гонконгу, які перевозять російську нафту.  

Схожі новини