23 січня, 2023, 15:10

Італійські профспілки оголосили про ще одний масштабний страйк АЗС, який триватиме два дні, повідомляють місцеві ЗМІ.

Оператори АЗС виступають проти запровадженого урядом країни правила, яке зобов’язує їх інформувати клієнтів про середню національну ціну на пальне поряд із тією, за якою продає продукт станція. Профспілки провели зустріч з урядом, де обговорювали цю тему, однак не досягли компромісу, через що вирішили оголосити страйк.

Уряд Італії спочатку ввів жорсткі покарання за порушення нового правила. Згідно з останніми повідомленнями, штрафи для операторів АЗС за відсутність інформації про середню національну ціну, які повідомляє уряд, буде знижено до €200-800 залежно від обороту станції, тоді як раніше вони сягали €6 тис. Однак після трьох випадків порушення АЗС можуть закрити.  

Страйк почнеться 24 січня о 19:00 і закінчиться через 48 годин, тобто 26 січня о 19:00. Участь у ньому бере переважна більшість операторів АЗС, в тому числі “холодних” станцій. Однак деякі станції без персоналу, якими керують крупні нафтові компанії, залишаться відкритими.

Окрім того, Антимонопольний орган Італії в середині січня  заявив, що в офісах кількох паливних компаній, включаючи Eni та ESSO Italiana, були проведені обшуки через ймовірні порушення, пов’язані з ціноутворення на пальне.

В грудні трасові АЗС Італії вже проводили триденний страйк