29 листопада, 2022, 15:00

Уряд Італії має намір націоналізувати нафтопереробний завод ISAB на Сицилії, який належить Lukoil. Остаточне рішення ухвалять на засіданні уряду у четвер, 1 грудня, повідомляє видання Report з посиланням на італійське видання La Repubblica.

За даними джерел газети, підготовкою ініціативи займаються міністр економіки та фінансів Джанкарло Джорджетті та міністр у справах підприємств Адольфо Урсо. Очікується, що Сицилійський НПЗ перейде під контроль Мінекономіки Італії.

Завод Lukoil в італійській комуні Пріоло на південному сході Сицилії є третім за розміром НПЗ в Європі за обсягом переробки нафти. 2008 року російська компанія викупила 49% підприємства. Завод виробляє близько 22% палива, що споживається в Італії. У листопаді Lukoil відмовився продавати завод американській Crossbridge. У разі запровадження ембарго на російську нафту йому загрожує закриття, оскільки в останні місяці він повністю перейшов на переробку російської нафти.

Як повідомляв НР раніше в цьому місяці, уряд Італії не може забезпечити поставки неросійської нафти на НПЗ ЛУКОЙЛа на Сицилії. Останніс м часом завод був змушений покладатися виключно на поставки російської нафту від «Лукойлу», після того як банки-кредитори припинили надавати фінансування та гарантії, необхідні для купівлі нафти в альтернативних постачальників. «Лукойл» не перебуває під санкціями ЄС, але кредитори ISAB обережно поставилися до угод з російською компанією після російського вторгнення в Україну.