В Shell очікують, що світовий попит на авіаційне пальне відновиться до допандемічного рівня - 300 млн т на рік - протягом наступних одного-двох років, заявив у вівторок голова авіаційного підрозділу компанії Ян Тошка в кулуарах конференції APPEC.
Попит на авіабензини у Сполучених Штатах повернувся до рівня 2019 року, тоді як споживання в Європі відновилося до понад 80% і має досягти допандемічного рівня в 2023 році, заявив Reuters президент Shell Aviation Ян Тошка. “Ситуація в Азії була дещо складнішою, коли ринки відкривалися та закривалися, але загалом ми очікуємо, що ринок Азії відновиться наступного року”, - сказав він.
Водночас поставки авіаційного пального до Європи можуть скоротитися на тлі санкцій Європейського Союзу щодо російських нафтопродуктів, які почнуть діяти 5 лютого. Це змусить регіон імпортувати більше пального зі США, Китаю, Індії та Близького Сходу та створить додаткове навантаження на сферу перевезень, адже товар доведеться купувати у НПЗ, розташованих в інших частинах світу, зазначив Тошка.
За словами менеджера Shell, компанія розглядає можливість будівництва ще двох заводів з виробництва екологічного (сталого) авіаційного пального (SAF) у Сполучених Штатах, а до 2030 року планує збільшити частку SAF до 10% від загального обсягу продажів авіабензину.
Тим часом завод з виробництва біопального в Роттердамі почне виробництво в 2024 або 2025 роках, очікує Тошка. «До 2030 року ми вироблятимемо понад 2 мільйони тонн SAF щорічно», - додав він.
Авіація, на яку припадає 3% світових викидів вуглецю, є одним із найпроблемніших секторів для декарбонізації. Щоб досягти нульових викидів до 2050 року, галузі доведеться витрачати по $50 млрд на рік і побудувати 5 тис. заводів з виробництва SAF, сказав Тошка.