18 квітня, 2024, 11:55

Детективи Бюро економічної безпеки України направили до суду обвинувальний акт щодо фігурантки схеми незаконного заволодіння майном акціонерного товариства «Укртатнафта». Про це повідомила пресслужба БЕБ.

За даними слідства, організована злочинна група у перший день повномасштабного вторгнення росії вивела із рахунків підприємства понад $20 млн.

«Службові особи підприємства уклали контракт на постачання сирої нафти та готували рахунки на проведення оплати. Розуміючи, що в цей період імпорт сировини неможливий, вони підробили документи, щоб імітувати закупівлю», — йдеться в повідомленні. 

Зокрема, підозрювані підробили контракти ідентичні оригінальним. Головною відмінністю була компанія, яка мала поставити сировину та отримати за це кошти. 

Своєю чергою обвинувачена, керівник фінансового підрозділу підприємства, зловживаючи службовим становищем, підписала офіційні документи на оплату підконтрольній компанії, що зареєстрована у Швейцарії, кажуть в БЕБ.

Детективи Бюро економічної безпеки України повідомили жінку про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 200, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 Кримінального Кодексу України. 

Наразі на майно підозрюваної накладено арешт, обвинувальний акт скерований до суду.