28 травня, 2024, 12:55

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відхилив касаційну скаргу на рішення про часткову націоналізацію українських активів Shell. Про це повідомляє Liga Zakon з посиланням на дані судового реєстру.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, перевіривши касаційну скаргу в інтересах Cicerone Holding B. V. на постанову Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 2 квітня 2024 року у справі N 991/8725/23 за позовом Міністерства юстиції України, вирішив не відкривати касаційного провадження.

«На підставі аналізу доводів касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження», — йдеться в ухвалі суду від 23 травня 2024 року. 

Судді зазначили, що нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено можливості оскарження в касаційному порядку постанови Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду. 

«З огляду на те, що касаційну скаргу подано на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку, у відкритті касаційного провадження за цією касаційною скаргою необхідно відмовити», — йдеться у документі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, на початку квітня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив апеляційну скаргу Мінюсту і вирішив націоналізувати 49% «Альянс Холдинг». А в лютому ВАКС постановив націоналізувати частку в ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна». 

В Shell заявляли, що розчаровані такими рішеннями, оскільки вони ігнорують факти та рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердама, яке підтверджує, що поточна частка Shell‎ в  її українському ритейл-бізнесі становить 97,44%. В Shell вважають, що таке необґрунтоване привласнення Україною іноземних інвестицій та активів суперечить міжнародному праву, яке захищає міжнародних інвесторів. 

Тим часом Фонд держмайна планує виставити націоналізовану частку в компанії «Альянс Холдинг» та 100% у статутному капіталі ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна» на відкритий аукціон.