6 липня, 2022, 19:05

Міністрерка праці та соціальної інтеграції Норвегії Марте М'єс Персен втрутилась у трудовий конфлікт з огляду на можливий вплив страйку в Норвегії на енергобезпеку Європи в умовах війни Росії проти України, йдеться в офіційному повідомленні Уряду Норвегії.

Уряд Норвегії запропонував вирішити трудову суперечку між профспілкою Lederne та асоціацією роботодавців нафтових компаній Norwegian Oil and Gas щодо збільшення зарплати газовиків та нафтовиків через примусовий арбітраж. У результаті профоб'єднання, наслідуючи заклик міністрерки праці та соціальної інтеграції Марте М'єс Персен, погодилося перервати страйк, про що повідомили ввечері у вівторок, 5 липня.

"Сторони не змогли дійти спільного рішення. Тому я запропонувала примусовий арбітражний розгляд з питання заробітної плати. Оголошена ескалація страйку в поточній ситуації несе критичні наслідки - як з погляду енергетичної кризи, так і з огляду на геополітичну ситуацію, з якою ми стикаємося у зв'язку з війною в Європі", - наголосила Персен.

5 липня співробітники кількох нафто- та газодобувних підприємств у Норвегії оголосили страйк, вимагаючи підвищення заробітної плати відповідно до рівня інфляції.

На першому етапі страйку роботу припинили три родовища - Gudrun, Oseberg Süd та Oseberg Ost. Співробітники ще кількох родовищ мали приєднатися до страйку 6 липня та 9 липня. Причому з 9 липня масштаб страйку загрожував стати таким, що Норвегія почала втрачати більше половини свого щоденного обсягу газового експорту.

"Міністерство нафти та енергетики вважає, що припинення видобутку газу в тому обсязі, до якого приведе цей страйк у найближчі кілька днів, було б невиправданим. Виробництво різко падає, і це дуже критично в ситуації, коли ЄС та Великобританія повністю залежать від енергетичного партнерства з Норвегією", - вказала Марте Мьєс Персен.

НафтоРинок повідомляв, що за прогнозами експертів, через страйк на бурових в Норвегії може спричинити підняття цін на 10%.