Страйки працівників нафтогазового сектора Великобританії мали «значний вплив» на видобуток у Північному морі, й «принаймні кілька» платформ були змушені зупинити роботу, розповів лідер галузевої профспілки Unite Джон Боланд агентству Platts.

Перший страйк із запланованої серії протестів на британських нафтогазових платформах розпочався 24 квітня. Він триватиме 48-години. Участь в ньому взяли близько 1300 членів профспілки Unite, які працюють переважно в підрядних компаніях, що обслуговують операторів платформ.

«Наша оцінка першого дня страйку полягає в тому, що він пройшов дуже добре. Усі учасники (профспілки – НР) приєдналися до акції, і вона мала значний вплив, хоча компанії навряд чи визнають це», – сказав Боланд. «Ми знаємо принаймні пару установок, де роботу довелося повністю припинити, а також про інші, де запланована робота була відкладена», – додав він.

Ха словами Боланда, страйк вже призвів до того, що деякі компанії звернулися до профспілки, щоб провести нові дискусії. «Ми продовжуватимемо чинити тиск, необхідний для вирішення цих суперечок», – підкреслив Боланд.

Промислова група Offshore Energies UK заявила, що оператори зосереджені на підтримці «безперервності виробництва» під час страйку, тоді як деякі оператори, наприклад TotalEnergies, заперечують будь-який вплив забастовки на видобуток.

Північне море залишається важливим джерелом енергії для Великобританії, задовольняючи у 2021 році 38% потреб країни в газі та 75% внутрішнього попиту на нафту. Видобуток нафти у Великобританії, включаючи газовий конденсат, у 2022 році  скоротився на 7%, до 811 тис. бар./добу.