Господарський суд міста Києва 18 травня 2023 року відмовив ТОВ «Альянс Холдинг» у скасуванні штрафу у розмірі 43,5 млн грн, накладеному Антимонопольним комітетом України (АМКУ) під час проведення дослідження, пов’язаного з «Північним потоком-2». Про це повідомляється на сайті АМКУ.

В повідомленні зазначається, що рішенням тимчасової адміністративної колегії АМКУ від 24.11.2022 року № 50-р/тк. компанію було притягнуто до відповідальності за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого АМКУ.

У вересні 2021 року, в рамках заходів державного контролю з виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, у частині контролю за концентраціями та узгодженими діями суб’єктів господарювання, АМКУ розпочав дослідження дій іноземних компаній ПАТ «Газпром», «Uniper Gas Transportation & Finance B.V.», «Engie Energy Management Holding Switzerland AG», «OMV Gas Marketing Trading & Finance B.V.», «Shell Exploration and Production (LXXI) B.V.», «Wintershall Nederland Transport and Trading B.V.». 

Комітетом досліджувалося укладення ними угод про фінансування проєкту «Північний потік – 2» та розподілу повноважень між його учасниками. Попередній аналіз наявної в Комітеті інформації засвідчує, що зазначені вище дії могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції.

В рамках цього дослідження Комітет встановив три пов’язані відносинами контролю з цими компаніями суб’єкти господарювання, що працюють в Україні, серед яких – ТОВ «Альянс Холдинг». Компанії не є безпосередніми учасниками проекту «Північний потік-2», але згідно з законодавством, повинні обмінюватися між собою інформацією та вживати заходів для запобігання порушенням. Трьом суб’єктам господарювання було надіслано вимоги про надання інформації щодо підтвердження або спростування факту укладення іноземними компаніями угод про фінансування проєкту «Північний потік – 2». Також вимагалося надати пояснення щодо необхідності отримання дозволів органів АМКУ на зазначені дії. Жоден із відповідачів не виконав вимоги комітету. 

За неподання інформації на вимогу державного уповноваженого АМКУ, що є порушенням, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», на ТОВ «Альянс Холдинг» було накладено штраф у розмірі 43,45 млн грн. Наразі це найбільший штраф, який накладався комітетом за цим видом порушення. Товариство оскаржує рішення Комітету. Перша судова інстанція його вимоги не задовольнила, зазначається в повідомленні АМКУ.