18 квітня, 2024, 14:05

Красноградський районний суд Харківської області 9 квітня 2024р ухвалив надати групі слідчих та прокурорів дозвіл на проведення огляду земельної ділянки свердловини №562 Хрестищенського газоконденсатного родовища ХВБР БУ «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування», пише ExPro Consulting.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи «Укрбургазу» протягом 2023-2024 рр. здійснювали розкрадання дизельного палива. Після проведення оперативно-розшукових заходів працівниками Управління СБУ в Харківській області було встановлено, що начальник свердловини №562 та машиніст, порушуючи технологічний процес, створили надлишки дизельного палива, яке в подальшому могли збувати разом з співучасниками в Харківській області.

Місцеві мешканці надали покази, що ймовірно працівники ХВБР в березні 2024р здійснювали продаж дизельного палива, яке викрадали з території бурової. Один із свідків помічав неодноразово, як працівники перевозили пальне в каністрах із території бурової та в подальшому збували його.

Також свідок протягом 2023-2024рр бачив, як невідомі автомобілі заїжджали на територію свердловини №562 до яких завантажувалися бачки та каністри з дизельним паливом. Суд розглянувши клопотання слідчого райвідділу поліції надав дозвіл на проведення огляду ділянки бурової з метою підтвердження або спростування факту привласнення дизпалива.

Як зазначається в ухвалі суду, огляд буде проведено в будь-яких приміщеннях, які знаходиться у володінні підозрюваних осіб, включаючи усі складові частини приміщень, гаражі, будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться на вказаній земельній ділянці.

Нагадаємо, 25 січня 2024 р. Іван Сушинський після трьох років керування залишив посаду директора БУ «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування», йому не було продовжено контракт.