Минулого року експорт американської нафти зріс до рекордних 4,06 млн барелів на добу завдяки зростанню видобутку та сприятливій кон'юнктурі світового ринку для американської нафти, повідомдяє Argus

Згідно з даними статистичного бюро США, 2023 року експорт нафти зріс на 14 відсоткових пунктів, або на 485 тис. барелів на добу, порівняно з 2022 роком.

Зростання значною мірою пов'язане зі збільшенням видобутку. Згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA), у 2023 році США видобували близько 12,6 млн барелів на добу, збільшивши видобуток на 671 тис. барелів на добу.

У той час як великі гравці на сланцевому ринку США зосередилися на поверненні інвестицій та виплаті боргів, приватні оператори збільшили видобуток. Американські виробники також виграли від підвищення ефективності буріння. Видобуток нафти в США також збільшився завдяки видобутку на шельфі Мексиканської затоки, який зріс до 1,87 млн бар./добу у січні-листопаді, що на 144 тис. бар./добу більше, ніж роком раніше, свідчать дані EIA.

Кон'юнктура світового ринку нафти була сприятливою для зростання видобутку в США. У грудні 2022 року ЄС заборонив імпорт російської морської нафти у відповідь на вторгнення Росії в Україну в лютому того ж року. Зростання цін на нафту у 2022 році, спричинене конфліктом, також стимулювало певне зростання видобутку.

Щоб компенсувати дефіцит російської нафти середньої кислотності, Європа збільшила імпорт американської нафти у 2023 році на 20 відсоткових пунктів, або на 300 тис. бар./добу, — до 1,8 млн бар./добу.

Зокрема, Нідерланди імпортували 652 тис. барелів на добу у 2023 році, що на 82% більше, ніж у 2022 році. Це зробило країну найбільшим імпортером американської нафти минулого року. Іспанія, Швеція, Ірландія та Литва також збільшили імпорт американської нафти минулого року, тоді як Великобританія та Франція — скоротили обсяги закупівель.

Китай 2023 року подвоїв імпорт американської нафти, купивши 460 тис. бар./добу. З іншого боку, Індії скоротила імпорт вдвічі — до 165 тис. бар./добу, оскільки країна збільшила споживання російської нафти, яку продають зі знижками.