Сполучені Штати запровадили нові санкції проти операторів танкерів з ОАЕ, які перевозили російську нафту в порушення обмеження цін, запровадженого країнами G7  на рівні $60/бар. Про це йдеться в повідомленні Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC).

До санкційного списку США внесли три компанії: Oil Tankers SCF Mgmt Fzco, зареєстровану в Дубаї (ОАЕ), судноплавну Talassa Shipping DMCC, а також Zeenit Supply and Trading DMCC.

Крім того, до SDN-List внесено компанію NS Leader Shipping Incorporated (Ліберія) і пов'язаний із нею танкер під прапором Габону NS Leader.

Згідно з повідомленням OFAC, усі ці юрособи пов'язані між собою і перевозили російську нафту, продану за ціною, що перевищує price cap у $60/барр.

Зокрема, Zeenit Supply and Trading DMCC продала нафту сорту Urals у листопаді 2023-го за ціною вище $80/бар. і перевозила її на судні NS Leader. При цьому з вересня 2023-го цей танкер перебуває в управлінні Oil Tankers SCF Mgmt FZCO. Сервісні послуги для зазначеного рейсу надала компанія зі США.

Talassa Shipping DMCC, за інформацією Мінфіну США, афілійована із Zeenit, оскільки компанії було засновано з різницею приблизно в тиждень у липні 2022-го, і вони мають спільного топ-менеджера. Відомство зазначає, що обидві організації займалися спільними перевезеннями кількох партій нафти, завантажених у російських портах. Крім того, Oil Tankers SСF управляє танкерами, які вже перебувають під санкціями: Ligovsky Prospect, Kazan, NS Century, NS Champion і Viktor Bakaev.