Міністерство енергетики США уклало контракти з п'яти компаніями про поставку в серпні 3,1 млн барелів сирої нафти для Стратегічного нафтового запасу за середньою ціною $73 за барель, повідомляє Reuters.

«Ці 3 млн барелів закуповуються за середньою ціною приблизно $73 за барель, це нижче, ніж $95 за барель, за якою продавалася нафта зі Стратегічного запасу у 2022 році, що забезпечує хорошу угоду для платників податків», – йдеться в прес-релізі Міністерства енергетики.

Замовлення на поставку отримали такі компанії: Atlantic Trading and Marketing (1 млн барелів), Exxon Mobil (900 тис. барелів), Gunvor USA (600 тис. барелів), Macquarie Commodities Trading (300 тис. барелів) і Sunoco Partners Marketing & Terminals (300 тис. барелів).

Міністерство енергетики оголосило про плани закупівлі нафти для Стратегічного запасу в травні. В 2022 році США продали рекордні обсяги сирої нафти з запасів – 180 млн барелів – для стримування цін. Через це запаси скоротилися до 372 млн барелів, що є найнижчим показником з 1983 року. Цього достатньо для покриття менше 20 днів споживання нафти в США.

Адміністрація Байдена раніше заявляла, що почне закуповувати нафту в резерв, коли ціни опустяться $72 за барель або нижче. Ф'ючерси на американську WTI в п'ятницю впали до $70 за барель.

Міністерство енергетики також повідомило, що оголосило новий тендер на поставку ще 3 млн барелів нафти з поставкою у вересні.