Міністерство транспорту США оголосило у вівторок, що виділяє $1,66 млрд у вигляді грантів містам і штатам на купівлю 1800 екологічних автобусів, повідомляє Reuters.

На ці гроші планується закупити 1100 автобусів з нульовим рівнем викидів. Наразі на дорогах США є 1300 автобусів, що не продукують викидів, отже, їхня кількість майже подвоїться.

Також на гранти буде придбано 700 автобусів, що використовують різні типи пального, які замінять застарілий транспорт. Зокрема, планується купити гібридні електричні, газові та дизельні моделі. «Ці гранти будуть використані в кожному куточку країни», - зазначили в Білому домі.

На автобуси припадає близько половини з 10 мільярдів транзитних поїздок, які здійснили американці в 2019 році. Але “зелених” автобусів в країні все ще небагато - лише 18% із 72 тис. транзитних автобусів у США були гібридними електричними у 2020 році, згідно з даними Американської асоціації громадського транспорту.

Управління міського транспорту Нью-Йорка (MTA), найбільш завантажена транзитна система США, отримає $116 млн, щоб придбати близько 230 електричних автобусів для заміни старих дизельних, електрифікуючи майже 4% свого парку з 5,8 тис. автобусів.

Управління транспорту округу Лос-Анджелесу отримає $104,1 млн на придбання близько 160 електричних автобусів для заміни старих газових автобусів, а Управління транспорту Массачусетської затоки отримає $116 млн на придбання 85 електробусів на заміну дизельним моделям.

Закон про інфраструктуру передбачає $5,5 млрд грантів на автобуси, які будуть використані протягом п’яти років, а також додатково $2 млрд на відновлення пасажирського транспорту і будівництво об’єктів технічного обслуговування.