Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила американській компанії Chevron експортувати сиру нафту, яку вона добуває в рамках спільних підприємств з венесуельською державною PdV у Венесуелі, повідомляє Argus.
Цей крок суттєво не вплине на експорт нафти з Венесуели на міжнародний ринок, оскільки у 2019 році, останньому повному році до того, як Вашингтон посилив санкції, СП Chevron продали за кордон лише 42 тис. бар./добу.
Однак дозвіл Міністерства фінансів США є першим значним кроком до послаблення режиму санкцій, запроваджених проти Венесуели за часів колишнього президента Дональда Трампа. США зробили це після того, як президент Венесуели Ніколас Мадуро погодився відновити переговори між урядом і політичною опозицією. Уряд та опозиційний альянс на чолі з Хуаном Гуайдо домовилися відновити переговори в Мехіко, щоб узгодити шлях до проведення вільних і справедливих президентських виборів у 2024 році.
Представник Chevron у Венесуелі сказав Argus, що його компанія може збільшити видобуток до 200 тис. барелів на добу протягом 12 місяців, якщо санкції будуть пом’якшені, однак виробництво на деяких підприємствах Chevron за останні місяці знизилося або досягло нуля.
Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Боб Менендес заявив, що якщо Мадуро знову спробує використати ці переговори, щоб виграти час для подальшого зміцнення своєї диктатури, США та наші міжнародні партнери повинні застосувати всю силу санкцій.
Раніше НР повідомляв, що Chevron може відновити видобуток нафти у Венесуелі, якщо уряд і опозиція почнуть переговори.