22 червня, 2022, 09:25

Європейські спотові ринки дизельного палива затихли останніми тижнями. Протягом майже місяця на платформі Platts e-window не продавалися партії ДП ні в північно-західній Європі, ні в Середземному морі. Останньою угодою була купівля Trafigura спотового вантажу у Glencore 26 травня, повідомляє Argus.

Трейдери кажуть, що наразі не мають потреби в спотових закупках. Частково це пов’язано з тим, що попит кінцевих споживачів слабшає через високі роздрібні ціни. Здебільшого поставок за довгостроковими контрактами достатньо для задоволення попиту, і небагатьом трейдерам потрібно купувати продукт на спотовому ринку.

Окрім того, для тих, хто вирішив уникати російської продукції (а це переважна більшість європейських торгових фірм на даний момент) спотова пропозиція дизельного пального в Європі дуже обмежена. До вторгнення в Україну Росія була основним джерелом поставок ДП та газойлю до Європи.

Інші ключові постачальники дизельного пального, такі як Саудівська Аравія та Індія, пропонують нижчі обсяги, ніж зазвичай. За даними Vortexa, Саудівська Аравія, ОАЕ та США доставили до Європи менше дизельного пального та бензину минулого місяця в порівнянні з квітнем 2022 року та в порівнянні з травнем 2021 року.

З 1 червня агенція Platts виключила продукти російського походження зі своїх європейських котирувань на ДП. Відтоді закупок на платформі Platts e-window не було. Платформа призначена для продажів пального танкерами Handysize (30 тис. т). Більшість цих вантажів надходила з Росії, але зараз покупці не бажають публічно купувати такі партії. Інші ж постачальники дизельного палива до Європи, зокрема США, використовують більші танкери з економічних причин.