Зміни у споживчих звичках споживачів нафтопродуктів на АЗС, мають кілька сталих трендів, що фіксують маркетологи з кілька років поспіль, починаючи від першої хвилі COVID-19 та початку повномасштабного вторгнення росії на територію України у 2022 р, йдеться у статті екс-директорки з маркетингу та PR мережі АЗК UPG Надії Гануліч-Манукян «Або змінюєшся, або йдеш у небуття».
«Кількість покупців пального суттєво знизилася і рости навряд чи буде, купівельна спроможність цих людей значно падає і рости навряд чи буде, поняття «їздити в офіс щодня» попало в антитренди, що зменшило середнє споживання пального на 1 домогосподарство, і цей тренд буде лише поглиблюватися тощо» - констатує Надія Гануліч-Манукян.
Також маркетологіння фіксує сталий тренд зменшення «пирога» ринку нафтопродуктів.
Серед можливих варіантів подальшого розвитку вітчизняного паливного ритейлу в умовах зниження споживання пального, зменшення кількості потенційних споживачів та постійної нестачі персоналу, авторка рекомендує сфокусуватися на адаптивних стратегіях боротьби за клієнтів для перерозподілу частки ринку або на розширенні бізнес діяльності для власників паливних мереж.
НафтоРинок також рекомендує почитати думки інших експертів сектору роздрібної торгівлі пального.
- що потрібно для ефективного управляння персоналом на АЗС – розповів експерт із клієнтського сервісу на АЗС Максим Потапський;
- як бути чесними з клієнтами на АЗС – поділився думками маркетолог Олександр Зубрицький.