24 травня, 2022, 11:35

Військове вторгнення в Україну призвело до збільшення споживання ДП в Росії, оскільки суттєві обсяги поглинає російська військова машина. Згідно з оцінкою S&P Global Commodity Insights, військова кампанія може споживати майже 6% загального обсягу виробництва дизельного палива в Росії. 

Офіційні дані Міністерства енергетики Росії показують, що виробництво ДП почало зростати в грудні, а споживання - з лютого, що збігається з наказом про вторгнення в Україну.  «Приблизна оцінка становить 15 млн л/добу всіх видів пального разом узятих, зних близько чверті припадає на реактивне паливо», - сказав Джордж Волошин з Aperio Intelligence, коментуючи обсяги споживання пального російською армією. Інші аналітики кажуть, що обчислити ці обсяги складно, однак допускають, що цифра може бути вищою.

Щомісячне виробництво дизельного палива в Росії зазвичай становить від 6,6 до 6,8 млн т і рідко досягає 7 млн т. Однак у грудні 2021 року воно зросло до 7,382 млн т, а в січні 2022 року - до 7,408 млн т. Для порівняння: у січні 2021 року воно становило 6,683 млн т. З початком конфлікту Росія майже припинила публікувати будь-які дані про обсяги виробництва пального.

За даними джерел, попит на пальне з боку російської армії перед вторгненням збільшився втричі, оскільки довелося обслуговувати велику кількість танків і вантажівок. Стандартний бойовий танк Т-72 має бак місткістю 1590 л пального.