5 липня, 2022, 18:10

В Латвії вступили в дію вимоги до комерційних установ, які зобов’язують забезпечувати прийом сортованих відходів поруч із місцями торгівлі площею понад 500 кв.м із прилеглими автостоянками, на автозаправках та автомийках самообслуговування – повідомляє Ризька дума.

«Ризика дума нагадала, що з 1 липня діють нові норми утилізації, у відповідності до яких на АЗС, автостоянках та автомийках має дути передбачена можливість, як мінімум, здати тару та скло», - йдеться у повідомлені.

Це передбачено ухваленими навесні новими нормами утилізації побутових відходів у столиці, які розширюють можливості сортування вторинної сировини. Раніше, у березні, керуючим будинками було наказано у співпраці зі сміттєприбиральними підприємствами забезпечити сортування легкої тари та скла біля багатоквартирних будівель, розмістивши відповідні контейнери.

Сортування відходів дозволило рижанам у 2021 році заощадити на послугах утилізації сміття 9,5 млн. євро — на 1,5 млн. євро, ніж роком раніше.

Українське законодавство щодо регулювання екологічних норм та сортування побутових відходів почало змінюватися з 2017 р, наразі 10 грудня 2021 року діють нові вимоги щодо обігу пластикових пакетів.