ТОВ «Сокар Петролеум» не скасувало через суд 260 тис. грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.     

Фахівцями ГУ ДПС ум. Києві проведено перевірку ТОВ «Сокар Петролеум» (власники – ТОВ «Сокар Енерджі Україна» та ТОВ «ТД «Сокар Україна»; директор – Ігор Орлов) на предмет дотримання порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв. Перевіркою встановлено, що Товариство використовувало обладнання для роздрібної реалізації нафтопродуктів, а саме: рівнеміри-лічильники в кількості 5 одиниць (з квітня 2020 року по листопад 2021 року) та витратоміри-лічильники в кількості 8 одиниць (з 19.06.2020 по 01.07.2020), без наявності позитивного результату повірки та/або оцінки відповідності, чим порушено вимоги податкового законодавства. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР про застосування до Товариства 260 тис. грн штрафних санкцій. 

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «Сокар Петролеум» звернулось до суду з позовом про визнання протиправним та скасування вказаного податкового рішення. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, незважаючи на вчинення усіх залежних від ТОВ «Сокар Петролеум» дій, повірка паливороздавальних колонок не відбулась своєчасно, оскільки затримка з її проведенням обумовлювалась введеними карантинними обмеженнями, що були зумовлені розповсюдженням коронавірусної хвороби (COVID-19) та великою кількістю хворих на ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації та захисту прав споживачів». 

Дослідивши матеріали справи, суд відхилив доводи позивача та дійшов висновку про правомірність прийнятого податкового рішення. Відтак, рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 25.03.2024 ТОВ «Сокар Петролеум» відмовлено у задоволенні позову. Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу. Апеляційний розгляд справи триває.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.