Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR призупинила закупівлі російської сирої нафти для свого турецького нафтопереробного заводу STAR, повідомили Reuters джерела в галузі. Це може бути результатом набуття чинності нових санкцій ЄС та G7, зокрема обмеження цін на сировину з РФ. 

Як відомо, 5 грудня набуло чинності ембарго ЄС на імпорт російської сирої нафти морським транспортом, а також запрацював механізм обмеження цін на сировину з РФ на рівні $60/бар.

Турецькі нафтопереробні заводи, включно з заводом SOCAR STAR потужністю 214 тис. барелів на добу, збільшили закупівлі російської сирої нафти після вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого. Для Росії торгівля з Туреччиною є привабливою, адже вона розташована набагато ближче, ніж інші крупні споживачі - Китай та Індія.  

Туреччина не приєдналася до угоди ЄС і G7 про ліміт цін, тож російські компанії могли продавати нафту до цієї країни без обмежень.

Однак, згідно з даними Refinitiv Eikon, поставки нафти з РФ до Туреччини в листопаді почали падати і опустилися до 170 тис. барелів на добу - найнижчого рівня з лютого. З серпня по жовтень їхній обсяг стабільно становив понад 300 тис. барелів на добу. Джерело на ринку повідомило, що SOCAR не хоче порушувати санкції Заходу. Поставками нафти для НПЗ керує відділення SOCAR, що базується у Женеві. 

Нафтопереробний завод STAR в листопаді отримав лише 73 тис. барелів на добу російської нафти, тоді як у попередні три місяці - по 170 тис. барелів на добу. Остання партія сировини з РФ була відправлена НПЗ STAR 20 листопада.