12 червня, 2023, 17:15

Компанія SOCAR Energy відкрила першу водневу АЗС на автомагістралях Швейцарії, повідомила компанія на своєму сайті.

Пункт заправки авто воднем знаходиться на АЗС SOCAR поблизу міста Берн, на трасі, що з'єднує основні великі міста Швейцарії. АЗС може забезпечити до 600 кг зеленого водню на день, що відповідає приблизно 1650 літрам бензину. SOCAR на своїй станції продає лише “зелений водень”. Він виробляється шляхом електролізу з використанням електроенергії, отриманої з відновлюваних джерел.

У церемонії взяли участь генеральний директор SOCAR Energy Едгар Бахманн, офіційні особи федерального уряду Швейцарії та кантону Берн, представники ділових кіл Швейцарії та представники ЗМІ.

«Я був радий взяти участь у відкритті першого терміналу подачі водню на АЗС SOCAR у Швейцарії. Я пишаюся, що першу енергетичну інновацію – водень на автобанах найінноваційнішої країни світу – забезпечила саме Державна нафтова компанія Азербайджану. Спільна робота Азербайджану та Швейцарії в ім'я чистого майбутнього починається зараз», – сказав Azernews з посиланням на твіт посла Азербайджану в Швейцарії Фуада Іскандарова. Як повідомляється, Іскандаров також розповів про ініціативи, реалізовані Азербайджаном у сфері “зеленого” енергетичного переходу. Зокрема, про поставки Азербайджаном “зеленої” енергії до Європи.