Shell повідомила, що на початку наступного року її наступним виконавчим директором стане Ваель Саван, керівник відділу газу та відновлюваних джерел енергії, який замінить Бена ван Бердена, пише Argus.

Саван обійме посаду 1 січня 2023 року, завершивши дев’ятирічний термін перебування на посаді ван Бердена. Останній виступатиме радником Савана протягом шести місяців, а потім залишить компанію, в якій він працював з 1983 року.

На думку аналітиків, зміна керівництва навряд чи стане передвісником нового напрямку для Shell. «Ми вважаємо, що Саван користується повагою серед інвесторів, і ця зміна, ймовірно, буде скоріше продовженням, а не зміною стратегії, розробленої ван Берденом», - сказали в інвестиційному банку RBC.

Як і інші великі європейські компанії, Shell змінила свою стратегію в останні роки, відійшовши від традиційної нафтової діяльності та  зосередившись на розвитку нових бізнес-сегментів, зокрема LNG та низьковуглецевої енергетики. Енергетичний перехід підвищує попит на LNG та енергію з відновлюваних джерел - вітрової та сонячної. 

Саван є ветераном Shell і повинен добре розуміти структуру компанії. До того, як обійняти нинішню посаду, він очолював підрозділ видобутку. На своїй нинішній посаді він допоміг закріпити участь компанії в розширенні LNG-прєкту в Катарі потужністю 32 млн т/рік.

Саван заявив, що під його керівництвом Shell «буде дисциплінованою та зосередженою на вартості».

Кінець епохи

Ван Берден перебував на посаді виконавчого директора в бурхливий для Shell період. Він прийняв посаду від Пітера Восера саме тоді, коли почався обвал цін на нафту в 2014-16 роках. В цей час він керував угодою про придбання британської фірми BG за понад $70 млрд, після чого відбулася програма продажу непрофільних активів Shell на $30 млрд. Ван Бердена критикували, що він заплатив занадто багато за BG, однак ця угода зробила компанію одним з провідних гравців на ринку LNG, що стало особливо важливо зараз, коли Європа шукає альтернативи російському газу.