3 лютого, 2023, 11:30

Shell у 2023 році заплатить у Великобританії приблизно $500 млн податку на надприбутки, що в п’ять разів перевищить суму, яку вона сплатила 2022 року, передає Reuters з посиланням на заяву головної фінансової директорки компанії.

Виступаючи після публікації прибутків за 2022 рік головна фінансова директорка Shell Шинейд Горман повідомила, що з $13 млрд податків, які компанії сплатила у 2022 році, близько $100 млн були пов’язані зі збором на надприбуток у Великій Британії, який уряд запровадив навесні 2022 року.

«Ми очікуємо сплатити понад $500 млн у 2023 році, пов’язаних із податком на надприбутки у Великобританії», - сказала вона, зазначивши, що ставка збору зросла цього року.

Горман також назвала нестабільним інвестиційне середовище у Британії. Відповідаючи на запитання щодо планів інвестицій у видобуток нафти та газу у Північному морі Великобританії, Горман сказала, що Shell шукає «стабільне середовище» під час прийняття інвестиційних рішень. «Тож те, що ми бачимо в Північному морі, - це податкова ставка 75%, - сказала вона. - Це значна податкова ставка, і вона вища, ніж у більшості країн. Це означає, що для кожної інвестиції, яку ми робимо… ми маємо дивитися на те, що податкова ставка буде змінюватися протягом періоду».

Нагадаємо, Shell отримала рекордні $40 млрд прибутку за 2022 рік. Зростання прибутків зумовлено вищими цінами на нафту та газ, високою маржею переробки нафти та вищими доходами трейдингового підрозділу Shell.