Енергетичний гігант Shell веде переговори з державною компанією Саудівської Аравії Saudi Aramco про продаж своєї мережі АЗС у Малайзії. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела. 

Shell може продать свою мережу АЗС у Малайзії Saudi Aramco приблизно за $1 млрд, повідомили Reuters чотири джерела в галузі, обізнані з переговорами. Shell та Saudi Aramco відмовилися від коментарів.

Мережа АЗС Shell є другої за величиною в країні. Лише малайзійська державна компанія Petronas управляє більшою мережею. Загалом у Південно-Східній Азії Shell володіє близько 950 АЗС, зазначається її веб-сторінці. 

За словами одного з джерел, переговори почалися наприкінці 2023 року, і угода може бути завершена в найближчі місяці. Два джерела, поінформовані з цього питання, оцінили потенційну суму угоди приблизно в 4-5 мільярдів рінггітів (від $844 млн до $1,06 млрд).

В Малайзії Shell також видобуває сиру нафту і природний газ на шельфі штатів Саравак і Сабах, а також є партнером у двох спільних підприємствах з виробництва LNG.

Shell раніше заявила, що планує продати 500 автозаправних станцій протягом цього і наступного року. Вона також виставила на продаж свій НПЗ в Сінгапурі. 

Наміри Shell продати свої заправки в Малайзії узгоджується з продажу НПЗ на острові Буком в Сінгапурі, адже саме цей завод постачає пальне для мережі заправних станцій, повідомило одне з джерел.

Saudi Aramco не має АЗС у Малайзії, але володіє 50% нафтопереробного заводу Pengerang потужністю 300 тис. барелів на добу, який продає паливо на внутрішньому ринку та на експорт.

Aramco управляє автозаправними станціями в Саудівській Аравії, а також експлуатує АЗС в інших країнах у спільних підприємствах з французькою компанією TotalEnergies.