Shell відкрила свою першу в Угорщині АЗС, що продає скраплений природний газ (СПГ), повідомляє LNG Prime з посиланням на заяву Shell. 

Компанія відкрила LNG-станцію 13 квітня в Сігетсентміклозоні на кільцевій дорозі M0, яка з’єднує низку транс’європейських коридорів.

Зазначається, що спочатку станція продаватиме СПГ, а в майбутньому –  біо-СПГ, який призначається для вантажівок, що курсуватимуть в Угорщині, а також транзитом з таких країн, як Австрія, Чехія, Німеччина, Румунія, Словенія та Словаччина.

В майбутньому Shell планує відкрити більше LNG-заправних станцій у регіоні Центральної та Східної Європи.

Згідно з даними Gmobility, раніше відомої як NGVA Europe, європейська мережа LNG-станцій наразі налічує 661 од. Найбільша кількість СПГ-станцій для вантажівок знаходиться у Німеччині (165 од.), за нею йде Італія з 137 од.

Shell є одним з найбільших операторів СПГ-станцій у Німеччині та Нідерландах. Компанія інвестує у виробництво біо-LNG. Зокрема, будує завод з виробництва біометану в Німеччині. Крім того, нещодавно Shell закрила угоду щодо купівлі 100% акцій датського виробника біогазу Nature Energy Bioga за майже $2 млрд.