22 березня, 2023, 13:10

Shell поновила спроби продати свою частку в НПЗ у Шведті поблизу Берліна, оператором якого раніше була російська “Роснефть”, повідомили Reuters джерела в галузі.

Британська компанія хоче продати 37,5% акцій нафтопереробного заводу у Шведті, контроль над яким уряд Німеччини минулого року відібрав у “Роснефти”. Цей НПЗ – четвертий за величиною в Німеччині, він постачає 90% палива для Берліна та околиць.

Shell планувала вийти з цього активу ще до вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року. Однак спочатку війна, а потім невизначеність щодо майбутнього нафтопереробного заводу звели ці спроби нанівець. У 2021 році Shell спробувала продати свою частку віденській компанії Alcmene, але цьому кроку завадила “Роснефть”.

Уряд німеччини у вересні минулого року забрав активи Rosneft Deutschland в траст, використавши закон про енергетичну безпеку. Німецький суд минулого тижня відхилив апеляцію «Роснефти» щодо цього кроку. Rosneft Deutschland належить 54,17% нафтопереробного заводу в Шведті. 

Цього тижня Shell відкрила для потенційних покупців інформацію про діяльність, витрати та доходи нафтопереробного заводу, повідомили Reuters два джерела. Представник Shell відмовився від коментарів. 

Польський концерн PKN Orlen раніше був зацікавлений у придбанні контрольного пакету акцій нафтопереробного заводу Schwedt, який також постачає пальне в західні регіони Польщі, казали джерела Reuters в Берліні та Варшаві.

Останніми місяцями нафтопереробний завод був змушений працювати на зниженому до 60% завантаженні, оскільки йому важко замінити російську сиру нафту, яка постачалися по трубопроводу «Дружба».

Більшість нових поставок надходить на НПЗ з німецького порту Росток. Уряд хоче збільшити їх за рахунок імпорту через польський порт Гданськ.