30 березня, 2023, 16:23

На початок 2023 року загальна сума гуманітарної допомоги Shell в Україну сягнула $74 млн, повідомила компанія на своєму сайті. 

“Наша мета полягає в тому, щоб підтримати українців завдяки співпраці з гуманітарними організаціями як в Україні, так і в сусідніх із нею країнах, куди виїхали мільйони біженців”, – йдеться в повідомленні компанії.

В Україні та Польщі компанія виділила майже $11 млн кільком гуманітарним організаціям, у тому числі $2 млн українському Червоному Хресту, ще $2 млн Польській гуманітарній акції та $1 млн Польській пожежній службі для відправки обладнання та медичних матеріалів їхнім колегам в Україну. Також близько $3 млн було надано невеликим організаціям, які функціонують на місцевих рівнях, щоб забезпечити життєво важливу допомогу. 

До того ж, Shell виділила $3 млн на гуманітарну допомогу своєму глобальному партнеру з ліквідації наслідків стихійних лих – Mercy Corps, – щоб задовольнити нагальні потреби тих осіб, які постраждали від війни в Україні. Окрім цього, Shell передала пожертви від працівників компанії на підтримку українців міжнародній організації Mercy Corps.

В компанії також зазначили, що останню партію російської нафти придбали в березні 2022 року. “Попри те, що це рішення ухвалювалося насамперед із метою забезпечення постачання та відповідно до вимог чинного законодавства, ми швидко усвідомили, що воно було хибним”, – йдеться в повідомленні. Прибуток від сирої нафти, купленої на спотовому ринку після вторгнення Росії в Україну, було передано Посольству України у Великій Британії на програму гуманітарної допомоги WithUkraine ($30 млн), а ще $30 млн було передано Всесвітній продовольчій програмі ООН, щоб підтримати народ України.