Компанії Shell і BP продали найбільший нафтопереробний завод в Південно-Африканської Республіці (ПАР) уряду країни за символічну ціну — один ранд (місцева валюта), або $0,05, повідомляє Bloomberg.

Після успішних переговорів компанії bp Southern Africa (bpSA) та Shell Downstream South Africa (SDSA) досягли домовленості про продаж нафтопереробного заводу в Sapref, південноафриканському державному підприємству Central Energy Fund (CEF).

Нафтопереробний завод Sapref, розташований неподалік від міста Дурбан було введено в експлуатацію 1963 року. Його потужність становить 180 тис. барелів на добу, що робить його найбільшим в ПАР. Раніше завод забезпечував 35% потужностей ПАР у нафтопереробці. Однак у 2022 році Shell і BP зупинили підприємство, вирішивши, що продаж заводу буде вигіднішим за подальшу експлуатацію. Shell тоді оголосила, що після аналізу вирішила продати весь свій бізнес у ПАР.

Продаж включає частки SDSA та bpSA у НПЗ Sapref та інших пов'язаних з ним активах, які включають ємності для зберігання, технологічні установки, трубопроводи до терміналу Айленд В'ю, через який імпортується сира нафта, повідомляє африканське EngineeringNews. Водночас продаж не включає маркетинговий бізнес bpSA, термінал Island View та виробника мастил Blendcor, зазначає видання.

У квітні 2022 року завод серйозно постраждав від повені у Квазулу-Наталі, внаслідок чого припинив переробку нафти.