17 травня, 2022, 11:15

Середня ціна на дизельне пальне у Великобританії досягла рекордного рівня. За даними Experian Catalist, станом на 15 травня ДП продавалося на АЗС по £1,8/л (приблизно $2,22/л), пише Forecourt Trader. Попередній максимум був зафіксований 23 березня, коли середня роздрібна вартість ДП сягнула £1,79/л.

Прес-секретар RAC (компанії, яка моніторить ринок пального) Саймон Вільмс заявив, що попри зменшення податкового навантаження на пальне на £0,05/л середня ціна досягла нового максимуму, зазначивши, що однією з основних причин є заборона на імпорт російської нафти та пального. За його словами, ДП стало дефіцитним продуктом, і хоча його оптова ціна знизилася за останні кілька днів, це, ймовірно, тимчасове явище.

Саймон Вільямс додав, що рішення уряду про скорочення податкового навантаження на £0,05/л є недостатньою мірою, а також дорікнув британському канцлеру казни Ріші Сунаку, що той не підтримав пропозицію скорочення ПДВ на пальне до 15%.

В RAC також повідомили, що середня ціна на бензин зросла до £1,66/л, що також близько до рекорду. Історичний максимум роздрібної вартості бензину в Великобританії був встановлений 22 березня: тоді бензин на АЗС коштував в середньому £1,67/л.