Якщо група виробників ОПЕК+ не скоротить видобуток, середня ціна нафти може впасти до $60 за барель у 2025 році через зниження попиту і збільшення пропозиції з боку країн, що не входять до ОПЕК. Про це йдеться в записці аналітиків банку Citi, опублікованій в середу, передає Reuters.
Ринок може втратити впевненість в тому, що ОПЕК+ зможе захистити рівень в $70 за барель, якщо група не візьме на себе зобов'язання продовжити поточне скорочення видобутку на невизначений термін, пишуть аналітики Citi.
На їхню думку, якщо ціни на нафту марки Brent знизяться до $60, то падіння може стати більш неконтрольованим, а ціни можуть опуститися до $50 за барель.
Починаючи з жовтня 2023 року, ціни на нафту відновлюються усе повільніше після кожного різкого падіння попри геополітичну напруженість, зазначають в Citi. Ринок тепер знає, що напруженість не обов'язково призводить до скорочення видобутку або проблем з транзитом нафти.
Нещодавнє відновлення видобутку в Лівії та очікування, що перебої там будуть короткочасними, зважаючи на відсутність бойових дій, призвели до того, що деякі учасники ринку знову почали продавати нафту.
Нагадаємо, вчора ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали до $72,65, а на американську West Texas Intermediate — до $69,09. Тривалий розпродаж нафтових ф'ючерсів призвів до того, що ціни на Brent з початку минулого тижня впали на 11%, або приблизно на $9.
Goldman Sachs минулого тижня відреагував на падіння, знизивши свій прогноз середньої вартості нафти Brent у 2025 році на $5 за барель, посилаючись на уповільнення попиту в Китаї.
Аналітики UBS, навпаки, очікують, що ціна на Brent підніметься вище $80 за барель протягом найближчих місяців, стверджуючи, що пропозиція на світовому ринку є обмеженою, незважаючи на слабкий попит з боку Китаю.
Наразі ціни, ймовірно, почнуть зростати, що зазвичай відбувається після сильного падіння. Однак літній попит на нафту на Близькому Сході вичерпався, так само, як і літній сезон водіння в Європі та США, тому ринок, ймовірно, очікує повільніше відновлення.
1 серпня група ОПЕК+ заявила, що з жовтня почне згортати скорочення на 2,2 млн барелів на добу, додавши, що може скасувати це рішення в разі необхідності. Зараз, за даними ЗМІ, ОПЕК+ обговорює затримку запланованого збільшення видобутку.